Posts in Category: inne

IT Startup – Tryb Turniejowy

Zapraszamy do wypróbowania nowego trybu gry “IT Startup – Gra Karciana”. Tryb Turniejowy to odpowiedź na prośby graczy, którzy prosili o mniej imprezowy tryb gry: tryb dla osób lubujących się w rozgryzieniu optymalnych strategii, by maksymalnie podnieść swoją szansę na wygraną.

Zasady są następujące:

  • Potrzebujemy przynajmniej 3 graczy.
  • Gramy w standardowy sposób jak dotychczas: wybieramy cel projektu 32, 64 lub 128. Wszyscy grają jedną wspólną talią, albo wszyscy gracze przystępują do gry zbudowaną przez siebie talią.
  • Zamiast do jednej wygranej, grę powtarzamy aż jeden z graczy wygra 3 razy (albo 2 razy jeśli chcemy skrócić czas gry). Modyfikuje to każdą kolejną rozgrywkę, bo pozostali gracze biorą na celownik aktualnego lidera (by nie wygrał drugi albo trzeci raz) – mają teraz większą motywację by go sabotować.
  • Kolejność graczy w tym trybie ma większe znaczenie. Początkowo losujemy kolejność graczy. Następnie jest ona zawsze od ostatniego do pierwszego gracza.
  • Po każdej pojedynczej grze przegrani otrzymają jednorazowy “znacznik pomocy”: może on zostać wykorzystany, by w danej turze dodatkowo aktywować dla siebie efekt “Pomoc” swoich kart (nawet jeśli zgodnie ze standardowymi efekt “Pomoc” nie powinien być teraz aktywny). “Znacznik pomocy” nie przepada i może być zachomikowany na jak długo tylko chcemy.
  • Gracz kończący rundę na ostatnim miejscu otrzymuje drugi bonusowy “znacznik pomocy” (oprócz standardowego pierwszego znacznika z poprzedniego punktu). Jeśli dwóch graczy remisuje na ostatnim miejscu: nikt z nich nie otrzymuje dodatkowego znacznika.
  • Znacznik pomocy można wykorzystać swojej turze również w alternatywny sposób: by jednorazowo dodać sobie (2) punkty projektu, lub odjąć sobie (4) punkty projektu.
  • Drugi alternatywny sposób wykorzystania znacznika pomocy: za 2 znaczniki pomocy możemy w swojej turze przejąć dowolnego pracownika przeciwnika od gracz, który nie posiada żadnego znacznika pomocy.

Granie w takim trybie pochłania więcej czasu, więc zachęcamy rozłożenie takiej rozgrywki na parę sesji (trzeba zanotować kto ile razy wygra i kto posiada ile “znaczników pomocy”), ale za to wygrana jest dużo bardziej zasłużona.

Masz uwagi? Propozycje? Zapraszamy do kontaktu.

Tryb Solo

Eksperymentaly tryb solo -> pobiera instrukcję PDF.

Wersja video: